Ce AROGANTA: "Intrebarea de 7.000 de euro! Care masina e mai tare?" Nemtii compara Dacia cu un Mercedes din 1970!
![Ce AROGANTA: Intrebarea de 7.000 de euro! Care masina e mai tare? Nemtii compara Dacia cu un Mercedes din 1970!](https://assets.protv.ro/assets/incont/2011/03/22/image_galleries/10892/ce-aroganta-intrebarea-de-7000-de-euro-care-masina-e-mai-tare-nemtii-compara-dacia-cu-un-mercedes-din_size9.jpg)
Nemtii de la Bild.de fac o comparatie incredibila: Dacia Sandero sau un Mercedes din 1970? Ambele costa 7000 euro.
Efectul pe care Dacia l-a produs pe piata din Germania i-a facut pe nemtii sa forteze "brandul lor national", iar cei de la Bild au pus intrebarea de 7000 euro: "Care masina e de preferat, Dacia Sandero sau clasicul Mercedes din 1970?" "E mai bine sa ai un Brand nou precum Dacia Duster sau o masina romantica, inca buna precum un Mercedes vechi de 40 de ani? Dacia Sandero nu este o masina rea, dar nu e pentru romantici si cei care prefera estetica masinii. Sunt multe masini clasice la 7000 de euro care pot fi preferate in schimb", mai scrie Bild.
Pe acelasi subiect: