Gata cu lucrarile copy-paste. Primul soft anti-plagiat din Romania a fost adus in universitati
![Gata cu lucrarile copy-paste. Primul soft anti-plagiat din Romania a fost adus in universitati](https://assets.protv.ro/assets/incont/2012/05/29/image_galleries/22481/gata-cu-lucrarile-copy-paste-primul-soft-anti-plagiat-din-romania-a-fost-adus-in-universitati_size9.jpeg)
Universitatea de Vest din Timisoara a cumparat un soft antiplagiat cu care vor fi testate lucrarile de cercetare pentru depistarea pasajelor copiate. Institutia a achizitionat un program care verifica orice lucrare ce urmeaza a fi publicata si identifica pasajele care au fost plagiate din alte lucrari.
Mai multe despre:
#lucrari copy-paste#institutie de invatamant superior#program informatic#soft anti-plagiat#universitati
Pe acelasi subiect: