Cum a ajuns un american sa vanda pizza de milioane de euro in Romania
![Cum a ajuns un american sa vanda pizza de milioane de euro in Romania](https://assets.protv.ro/assets/incont/2010/07/21/image_galleries/5369/cum-a-ajuns-un-american-sa-vanda-pizza-de-milioane-de-euro-in-romania_size9.jpg)
“Eram dornic sa fac altceva, iar in perioada respectiva exista un mare exod de tineri americani care plecau spre Varsovia, Budapesta, Praga, insa putini au ales Bucurestiul. Piata s-a deschis si era nevoie de oameni din Vest, care stiau cum se face o afacere”, explica Alfred Gerard Dauteuil, managerul lantului de pizzerii Jerry’s Pizza in ultimul numar al BUSINESS Magazin.
De altfel, el isi propusese atingerea a doua obiective, chiar inainte de a veni pentru prima oara in Romania: primul era sa plece din SUA, iar al doilea - sa devina antreprenor.
Initial, dupa ce a venit in Romania, a lucrat alaturi de alti americani care se stabilisera aici dupa Revolutie, insa dupa doi ani si-a dat seama ca realizase doar jumatate din scopurile sale.
Pe acelasi subiect: